Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Sport

28. 11. 2012. Čačak

Autor: AN

Prolovićeva trojka za pobedu

Košarkaši Borac Mocart sporta u dramatičnoj završnici savladali Tamiš iz Pančeva sa 61:58. Pobedonosnu trojku za Čačane postigao bek Nemanja Prolović sekund pre kraja utakmice.

Ako pođete na utakmicu Borac Mocart sporta u halu kraj Morave, pripremite se za uzbuđenja koja samo košarka može da priušti. Još jednom ove sezone oko 800 ljubitelja košarke je prisustvovalo utakmici sa dramatičnom završnicom. Pobednika je odlučila mirna ruka Nemanje Prolovića, koji je samo 1,2 sekunde pre kraja pogodio za tri poena i doneo veliku pobedu svom timu.

Čačani su poveli sa 2:0 i 4:2, a sav preostali deo utakmice je protekao u dominaciji iskusnih gostiju iz Pančeva. Gosti su obilato koristili činjenicu da zbog povrede u timu Borac Mocart sporta nije bilo najboljeg igrača Mladena Pantića. Prvu četvrtinu Jereminov i drugovi rešavaju u svoju korist sa 13:18, da bi se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 27:33.

U nastavku utakmice nošeni podrškom sa tribina izabranici Raška Bojića se rezultatski vraćaju u igru. Dva minuta pre kraja na semaforu je stajalo 50:55. Usledile su dve trojke Radisavljevća i Radovića, pa Borac minut pre kraja stiže do minimalne prednosti. Šljivančanin je potom precizan sa linije slobodnih bacanja i Borac Mocart sport vodi sa 58:55.

Onda sledi više nego dramatičnih poslednjih 20 sekundi. Jereminov ne koristi dva slobodna bacanja, ali hvata loptu, šutira za tri poena, a Radisavljević čini ličnu grešku. Bivši igrač Borca je ovog puta precizan i donosi izjednačenje. Deset sekundi pre kraja Šljivančanin bespotrebno kreće u prodor i pravi prekršaj u napadu.

Nakon tajm auta gosti ne izvode loptu za pet sekundi, pa je sudija Peulić dodeljuje Čačanima. Borac Mocart sport kreće u poslednji napad. Šljivančanin pronalazi Trtića, ovaj odmah ka Proloviću koji postiže svoje prve poene na utakmici i donosi veliko slavlje svih u hali kraj Morave. Sekund pre kraja Lalić pokušava sa centra terena, ali je neprecizan, pa se utakmica završava rezultatom 61:58.

''Imali smo mnogo sreće, ali mislim da smo je i zaslužili jer se nismo predavali tokom svih 40 minuta. Mnogo nam znači ova pobeda, posebno ako se u obzir uzme da smo bili izuzetno oslabljeni neigranjem Pantića i Zoćevića. Ovo je treća pobeda u nizu koja nam mnogo znači pred gostovanje u Beogradu'' - rekao je po završetku utakmice košarkaš Borca Nemanja Prolović.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Nemanja Todorović sa 20 postignutih poena, Šljivančanin je postigao 13, a Radović 10. Kod gostiju iz Pančeva bolji od ostalih su bili Burić sa 18 i Jereminov sa 10 postignutih poena i isto toliko asistencija.

Nakon deset odigranih kola košarkaši Borac Mocart sporta zauzimaju peto mesto sa skorom od po pet pobeda i poraza. U narednom kolu čačanski košarkaši gostuju u subotu u Beogradu, gde se sastaju sa ekipom BKK Radničkog.