Naslovna  |  Sport  |  Poraz na kraju jesenje polsezone
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Sport

01. 12. 2012. Beograd

Autor: AN Izvor: boracfk.com

Poraz na kraju jesenje polsezone

U utakmici 17.kola prve lige Srbije, fudbaleri Borca danas poraženi u Beogradu od Čukaričkog sa 1:0.

Fudbaleri Borca su minimalnim porazom okončali jesenji deo sezone. Čačani su danas pred oko 300 gledalaca poraženi od Čukaričkog sa 1:0.

Od samog početka domaći su krenuli agresivno. Već u 1.minutu Matić izvodi udarac iz ugla sa desne strane, lopta preleće Petrića i pogađa stativu. Fudbaleri Borca uzvraćaju tri minuta kasnije, kada Pavićević pogađa stativu posle centaršuta Boranijaševića.

Trenutak odluke se zbio u 8.minutu. Živković greši, a posle dubinske lopte između loše postavljenih igrača Borca, Slavoljub Srnić izlazi oči u oči sa golmanom Petrićem i rutinski trese mrežu Čačana za 1:0.

U 25.minutu Mihajlović je u dobroj poziciji, ali požrtvovano interveniše Alveš. Fudbaleri Čukaričkog su do ubedljivije prednosti mogli u 37.minutu, ali je sreća bila na strani Čačana. Matić ponovo pogađa stativu, nakon udarca iz ugla.

U nastavku utakmice fudbaleri Borca su bili znatno agilniji. Imali su terensku inicijativu, ali ne i prave prilike za izjednačenje. Martinović je šutirao u 47.minutu sa 20 metara, lopta leti pored gola. Poslednju priliku za izjednačenje, fudbaleri Borca ne koriste u 71.minutu. Jevtović dobro šutira sa nekih 15 metara, a Ristić vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner. Do kraja utakmice Borac je pokušavao da stigne do izjednačenja, ali je derbi završen rezultatom 1:0.

Fudbaleri Borca su jesenji deo prvenstva završili na četvrtom mestu sa 29 osvojenih bodova. Ostvaren je skor od 8 pobeda, 5 remija i 4 poraza. Bolji plasman svakako nije ostvaren zahvaljujući lošim rezultatima na gostovanjima, jer su fudbaleri Borca u 8 odigranih utakmica ostvarili po četiri remija i poraza, dok su na stadionu kraj Morave zabeležili 8 pobeda i jedan remi.

Prolećni deo prvenstva prve lige Srbije počinje 9.marta 2013.godine.