Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Sport

01. 12. 2012. Kragujevac

Autor: AN

Kakav finiš Ivanjičana

Fudbaleri Javora savladali Radnički u Kragujevcu sa 2:1, zabeleživši četvrtu pobedu u poslednjih pet susreta jesenjeg dela sezone.

Posle početnih ispitivanja snaga, Javor je imao i prve šanse na utakmici. Najpre u 6.minutu je pokušao Eliomar sa nekih 20 metara ali Knežević je bio na mestu i sigurnom intervencijom sačuvao mrežu. Već u sledećem napadu Eliomar sa desne strane centrira loptu u šesnesterac, ona pronalazi  Josovića koji je sa pet metara šalje pored stative. Radnički se malo konsolidovao na terenu što je rezultiralo pogodkom u 26.minutu. Đuričković je izveo korner sa desne strane, kroz gomilu igrača probio se Milošević i glavom zakucao loptu u gol Javora.

U drugom poluvremenu Radnički je branio stečenu prednost, počeli su oštiji prekršaji i žuti kartoni. Ipak u 60.minutu napadač Javora, Milovanović, uspeva da pobegne čuvarima, izlazi oči u oči sa Kneževićem kojeg vara lob udarcem i poravnava rezultat na 1-1.

Ovom promenom rezultata rastu ambicije Javora koji želi pobedu, na teren umesto Josovića ulazi Mišić. Trener Radničkog, Đurđević, nezadovoljan bodom vrši sve tri promene, u igri su Simović, Sikimić i Zoranović. Igra se odvija na sredini terena, domaći napadaju a Javor pokušava iz kontra napada da ugrozi Kneževića. Deset minuta pre kraja utakmice umornog Milinkovića menja Đokić, koji unosi malo živosti po desnoj strani. Igrači radničkog su bili ispred Javorevog gola kada je sevnula kontra dva na jedan. Milovanović je povukao loptu, prebacio Fejsu i pronašao Eliomara koji je rutinski matirao golmana Krgujevčana. Sve se odigralo u 90.minutu tako da domaći nisu imali vremena da se vrate u meč.

Fudbaleri Javora su zahvaljujući sjajnom finišu jesenjeg dela sezone, prvi deo prvenstva okončali na odličnom šestom mestu sa 23 osvojena boda. Izabranici Mladena Dodića su u poslednjih pet utakmica osvojili 13 bodova. Ako se tome pridoda istorijski plasman u polufinale Kupa Srbije, onda se s'pravom može reći da je iza Ivanjičkih fudbalera sjajna polusezona, u godini kada je Javor obeležio 100 godina uspešnog rada i postojanja.