Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Sport

26. 02. 2013. Kragujevac, Čačak

Izvor: ObjektivNo1.

Fontana poražena u Kragujevcu

U trinaestom kolu Druge futsal lige Zapad vodeći timovi Fontana i Novi Pazar izgubili su bodove u Kragujevcu. Prvo je Fontana u Kragujevcu poražena od Ekonomca sa 2:1, a Novi Pazar odneo je samo bod u duelu sa kragujevačkim Mašincem.

Prvenstvena trka se i dalje nastavlja i svi su izgledi da će prvaka odlučivati derbi sezone u poslednjem kolu u Čačku kada Fontana dočekuje Novi Pazar.

U sportskoj hali Jezero pred oko 100 gledalaca Fontana nije uspela da savlada mladi tim Ekonomca i tako uveća šanse za plasman u viši rang. Gosti su posle prvog dela igre imali prednost golom Bjelića u poslednjem minutu prvog poluvremena. Umesto da na početku dupliraju prednost, izgledne prilike nekoriste Ristanović i Milinković, domaći kažnjavaju i preko Aleksića izjednačuju rezultat. Nastavila je Fontana sa napadima, ali Ristanović i Ćetenović ne uspevaju da ponovo dovedu Fontanu u vođstvo. Nova kazna stiže u 28. minutu kada nakon šuta Ristića lopta pogađa Ristanovića i vara Teofilovića na golu.

U Fontani su ogorčeni suđenjem Radisavčevića iz Kraljeva.

- Pre svega čestitke mladoj ekipi Ekonomca na pobedi. Do sad nismo hteli da pričamo o sramnim suđenjima, ali se to iz kolo u kolo sve više ima uticaja. Od samog starta prolećnog dela prvenstva najboljim igračima olako se daju žuti i direktni crveni kartoni, a bili smo ekipa koja je bila na samom vrhu fer plej liste. U predhodnom kolu Spasojević dobija direktan crveni karton, a protiv Ekonomca Mladenović posle samo 5 sekundi igre.

Dovoljno je reći da su domaći u 5. minutu imali 5 faula i da za preostalih 15. minuta prvog dela nije bio nijedan prekršaj u korist Fontane, odnosno kazneni udarac za Fontanu. U drugom poluvremenu ista priča, brzo domaći prave 5 faulova, ali u ostatku meča za pomenutog sudiju više nema faula. Ni start sa dve noge nad Stojkovićem nije okarakterisan faulom. Igrali smo skoro celu utakmicu bez Karovića i Markovića, koji su se na startu meča povredili.

Borićemo se do poslednjeg kola, jer se prvenstvo očito kroji van terena, jer najbolja ekipa lige ne može biti prva, iako je dva puta savladala Novi Pazar, rekao je Miloš Stevanić, sportski direktor kluba.