Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Sport

07. 03. 2013. Čačak

Izvor: ObjektivNo1.

Fontana poražena od Ekonomca

U predivnom ambijentu sportske hale Mladost u Čačku, pred oko 1000 gledalaca, šampion Srbije Ekonomac zasluženo je slavio sa šest pogodaka, dok je Fontana dala tri gola manje. Ovom pobedom kragujevački Ekonomac se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije.

Šampion Srbije došao je u Čačak u najjačem sastavu predvođen najboljim futsal igračima u Srbiji. Vođstvo Ekonomcu doneo je Janjić, a nepun minut kasnije udvostručio ga je Vesić. Na isteku 13. minuta Milinković je direktno iz slobodnog udarca uspeo da matira golmana kragujevačkog tima, da bi potom prednost od dva gola vratio Rajčević.

U samom finišu prvog poluvremena Fontana je uspela da priđe na minimalan zaostatak pošto je kazneni udarac sa 10 metara u gol pretvorio Bjelić.

Na samom početku drugog poluvremena maestralni Kocić posle 30 sekundi nastavka povećava prednost gostiju na 2:4, a Grcić u 30. minutu povećava prednost Ekonomca na 2:5. Činilo se u tim trenucima da je sve gotovo, ali samo minut kasnije Ćetenović smanjuje na 3:5.

Imali su gosti tokom celog meča inicijativu, dok su Čačani pretili iz prekida i kontranapada. Mogli su i domaći i gosti do novih pogodataka, ali Milinković, Spasojević i Ristanović sa jedne, odnosno Rakić, Kocić, Rajčević sa druge nisu iskoristili odlične prilike. Tačku na ovaj meč stavio je Surudžić u poslednjim trenucima meča.

Igrači Fontane pružili su odličnu partiju protiv šampiona Srbije.

- U najavi ovog meča Ekonomac je bio apsolutni favorit, jer je ovo jedini profesionalni klub malog fudbala u Srbiji. Dovoljno je reći da je u Čačak šampion Srbije stigao u najjačem sastavu, sa 8 reprezentativaca. Čestitao bih ekipi Ekonomca na zasluženoj pobedi, ali sve čestitke zaslužuju moji igrači koji su pokazali kako se bori za klub. Ovo je još jedan dokaz da Fontana, Čačak zaslužuju prvoligaša u futsalu, jer su ovi momci večeras pokazali da mogu da igraju i sa najboljim futsal igračima u Srbiji - rekao je Miloš Stevanić, sportski direktor Fontane.